Oda/borsalarımızın Muhasebe Bölümü'nün dikkatine;

Online Bordro web ara yüzü yenilenme aşamasındadır.

Yeni ara yüze test süreci boyunca  https://onlinebordro2024.tobbes.org.tr adresi üzerinden mevcut sisteme girişte kullandığınız kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabilirsiniz. Mevcut sisteme girişi yapılan tüm bordrolar test ekranına aktarılmıştır. Test ekranındaki tüm menülerin kullanılması yapılabilecek olası hataların tespiti için faydalı olacaktır.

Yeni ara yüzde mevcut uygulamadan farklı olarak bildirim süresi içinde Bordro Silme veya Güncelleme imkânı olacaktır. Bordrolarında yıl boyunca çok fazla değişiklik olmayan oda / borsaların yeniden giriş yapmaya gerek kalmaksızın önceki aylara ait verilerden Bordro Türetme gibi opsiyonu bulunmaktadır.

Sigorta prim bordrosu bildirim süresi bitiminde otomatikman kilitlenecektir. Kilitlenmiş bir bordroda değişiklik yapılması gerekirse Sandık bilgi işlem personelinden bordro kilidinin açılması talep edilmelidir.

Test süreci 31 Mart itibariyle sona erecek olup 1 Nisan itibariyle yeni sistemin https://onlinebordro.tobbes.org.tr adresi üzerinden canlı yayına geçmesi hedeflenmektedir. 1 Nisan’da mevcut sistemdeki tüm bordro verileri yeni sisteme son kez aktarılacağı için bu tarihe kadar bordroların eski sisteme girilmeye devam edilmesi önem arz etmektedir.

Konu ile ilgili teşekküllerimize gönderilen yazı ile Online Bordro Uygulaması ve Web Servisleri Kullanma Kılavuzu ve Web Servisleri Kullanma Kılavuzu'na bu duyurudan ulaşabilirsiniz.

Bilgi edinilmesini rica ederiz.